WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

22-05-2017

Open’er Festival 2017 – ważne informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Odbywający się w Gdyni OPEN’ER FESTIVAL to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju, które staje się coraz bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, fanów i fanek muzyki, teatru i filmu. Znamy wielu openerowiczów z różnymi niepełnosprawnościami, którzy/re nie wyobrażają sobie początku wakacji bez poczucia gorącej festiwalowej atmosfery. W tym roku organizatorzy festiwalu przygotowali zestaw artystów, którzy powinni konkretnie rozgrzać publiczność zgromadzoną na terenie lotniska Gdynia Kosakowo. I to mimo niepewnej w tym momencie pogody!

Na głównej festiwalowej scenie wystąpią: RADIOHEAD (już widzimy uśmiechy na twarzach wielu naszych czytelników), FOO FIGHTERS, THE WEEKND oraz THE XX. Gorąco, prawda? ;)

Więcej artystów potwierdzonych do tej pory znajdziecie na stronie festiwalu.

Open’er co roku jest miejscem doraz bardzije dostępnym dla widzów z niepełnosprawnościami. Poniżej znajdziecie informacje na temat udogodnień, na jakie możecie liczyć pomiędzy 28 czerwca a 1 lipca w festiwalowych przestrzeniach:

– Dla widzów z niepełnosprawnościami, oprócz regularnych punktów przy wejściach, wymiana biletów na opaski będzie możliwa również w Punkcie Info przy polu namiotowym oraz w dedykowanym do tego celu punkcie przy wejściu na teren festiwalu od strony parkingu publiczności.

– Dla wygody osób mających problemy z samodzielnym poruszaniem się przy wejściach posiadamy wózki inwalidzkie, dzięki którym z asystą Wolontariuszy pomożemy dostać się na teren festiwalu.

– Ochrona zostanie uprzedzona o możliwości wejścia na teren festiwalu osób niewidomych z psami przewodnikami (za okazaniem stosownych dokumentów).

Miejsca parkingowe dla osób uprzywilejowanych, jak osoby z niepełnosprawnościami (także tymczasowymi) i kobiety w ciąży, umiejscowiony jest tuż przy wejściu na teren festiwalu od strony parkingu dla publiczności (od strony Kosakowa).

Bankomat w każdej strefie gastronomicznej oraz na polu namiotowym jest ustawiony w taki sposób, by można było do niego dojechać po twardej powierzchni. Wszystkie transakcje są potwierdzane systemem dźwiękowym, co umożliwia osobom niewidomym i słabowidzącym swobodne dokonanie płatności. Każdy bankomat posiada również wejście na słuchawki.

Większość stref gastronomicznych znajduje się na utwardzonym terenie. W pozostałych strefach zbudowaliśmy specjalne ścieżki ułatwiające poruszanie się osobom na wózkach.

Platformy z widokiem na sceny znajdują się przy każdej z trzech głównych scen (Orange Main, Tent, Alter Stage). Przy każdej platformie jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Wyznaczeni wolontariusze pomogą wszystkim zainteresowanym na nie dotrzeć oraz dopilnują, aby osoby nieupoważnione nie korzystały z tych platform. Z osobą z niepełnosprawnością na platformę może wejść TYLKO jedna osoba towarzysząca.

– W każdej przestrzeni sanitarnej jest dostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety posiadają w środku oświetlenie.

ALTERKINO – z przodu sali znajdzie się miejsce na wózki, a przy wejściu do namiotu – podjazd.

TEATR – z przodu sali znajdzie się miejsce na wózki, a do namiotu prowadzi utwardzona droga

– Przy wejściach na teren festiwalu (od strony parkingu dla publiczności i od ul. Zielonej) oraz przy platformach dla osób uprzywilejowanych zlokalizowanych w pobliżu scen osoby z niepełnosprawnościami znajdą pomoc naszych Wolontariuszy. Wolontariusze pomogą w przemieszczaniu się po terenie, omijając tereny trawiaste oraz doradzą, jaką drogą najlepiej dostać się do punktów gastronomicznych.

Informacje o biletach na festiwal znajdziecie TUTAJ.

Po wakacjach we wrześniowym numerze WóTeZetu możecie liczyć na naszą fotorelację z tegorocznej edycji festiwalu!

Open’er Festival 2017 – ważne informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Najnowszy numer

WóTeZet 95

Pobierz plik PDF

Archiwum >