WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

20-03-2014

Wiosna jest już z nami!

Drodzy!

Dawno się nie widzieliśmy…

Nie, nie zapomnieliśmy o Was i nie zaprzestaliśmy wydawać naszego (a raczej WASZEGO) magazynu – wiemy, że pojawiały się takie głosy, dostawaliśmy z tego powodu dużo listów, telefonów, pytań osobistych… Za wszystkie serdecznie dziękujemy!

Mamy nadzieję, że już wkrótce – na pewno na wiosnę – ukaże się kolejny numer WóTeZetu. Proces wydawniczy, a przede wszystkim zapewnienie ciągłości ukazywania się ogólnopolskiej gazety wymaga (poza ogromną pracą wielu osób) także pieniędzy. Od pierwszego numeru jedną z podstawowych i najważniejszych zasad, związanych z dystrybucją gazety wśród kilku tysięcy czytelników z niepełnosprawnościami w całym kraju, był bezpłatny dostęp do wydawnictwa. Nie wyobrażaliśmy sobie (i nadal nie wyobrażamy), żeby ktokolwiek z Was, Drodzy Czytelnicy, musiał płacić za możliwość przeczytania WóTeZetu. Ktoś jednak musi pokryć koszty związane z choćby z drukiem, składem, dystrybucją, itd… Do tej pory magazyn ukazywał się dzięki dofinansowaniu ze strony PFRON, Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Powiatu Poznańskiego czy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Nie są to jednak dotacje cykliczne, zapewniające stabilność finansową wydawnictwa. W związku z brakiem dofinansowania, byliśmy zmuszeni zawiesić cykliczne ukazywanie się gazety na cały 2013 rok. Zdajemy sobie sprawę ze smutku i zawodu wielu czytelników – dlatego uczyniliśmy wszystko, aby gazeta mogła ukazywać się w 2014 roku. Liczymy na dofinansowanie projektu ze środków PFRON, który przez ostatnie lata był głównym mecdenasem WóTeZetu

Czekając na informacje finansowe nie siedzimy z założonymi rękoma, tylko zaczynamy prace nad klejnym numerem Ogólnopolskiegho Magazynu Ośrodków Terapii Zajęciowej. Czekają Was nowości, związane zarówno z wyglądem gazety, ale także z treścią. Chcemy Was jednak zapewnić, że charakter wydawnictwa pozostaje bez zmian – WóTeZet jest nadal skierowany do bardzo dużej grupy osób z niepełnosprawnościami w warsztatach terapii zajęciowej oraz środowiskowych domach samopomocy. Wciąż czekamy na Wasze informacje z placówek, zdjęcia, prace, które powstają w WTZ i ŚDS. Z drugiej strony chcemy, żeby gazeta miała również charakter informacyjny; żebyście mieli pewność, że lektura WóTeZetu pomoże osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzicom, opiekunom, kadrze placówek terapii zajęciowej w codziennym (często trudnym) życiu.

Nie wyobrażamy sobie magazynu bez stałego kontaktu z czytelnikami – czekamy na Wasze listy, maile, telefony. Liczymy na opinie na temat szaty graficznej i merytorycznej zawartości każdego numeru gazety. Każda Wasza uwaga jest i będzie dla całej redakcji niezwykle cenna.

Z serdecznymi, wiosennymi pozdrowieniami!

Redakcja Magazynu WóTeZet

Wiosna jest już z nami!

Najnowszy numer

WóTeZet 95

Pobierz plik PDF

Archiwum >