WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

29-05-2019

OFF Festival – w stronę standardów dostępności

Co roku na początku sierpnia przepięknie położona Dolina Trzech Stawów w Katowicach gości kilka tysięcy fanów i fanek dobrej muzyki, której próżno szukać w popularnych stacjach telewizyjnych i rozgłośniach radiowych. Przyjeżdżają oni z różnych zakątków Polski i zagranicy na OFF Festival.

W tym roku organizatorzy festiwalu kolejny raz stanęli na wysokości zadania i ściągają do Katowic fantastycznych wykonawców – wystarczy wymienić zespół FOALS, SUEDE czy STEREOLAB. Poza tym nie zabraknie polskich wykonawców muzyki alternatywnej, np. DEZERTER wykona w całości swoją legendarną płytę “Underground out of Poland”.

Bardzo nas cieszą informacje związane z dostępnością festiwalu dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.
Podobnie jak w latach ubiegłych, przed Sceną Główną i Sceną Leśną zainstalowane zostaną specjalne platformy dla osób z niepełnosprawnościami. Z dokładną lokalizacją platform będzie można zapoznać się korzystając z map festiwalowych, lub zapytać o nią w punkcie INFO przy wejściu na teren festiwalu.

Osoby asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową oraz osobom z dysfunkcją narządu wzroku wchodzą na festiwal nieodpłatnie, po weryfikacji. W jednym dniu imprezy prawo nieodpłatnego wstępu przysługuje tylko jednej osobie asystującej bez prawa zmiany osoby towarzyszącej w tym dniu imprezy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji niepełnosprawności w oparciu o orzeczenie o niepełnosprawności, legitymację lub kartę parkingową oraz dokument potwierdzający tożsamość wraz z wizerunkiem twarzy (np. dowód osobisty, paszport).

Psy-przewodnicy osób niewidomych mogą przebywać na terenie festiwalu, a ich właściciele powinni mieć przy sobie stosowne dokumenty potwierdzające status psa.

Ważna informacja dla osób poruszających się za pomocą wózka akumulatorowego – na terenie festiwalu zostanie wyznaczone do tego specjalne miejsce, o szczegóły pytajcie w punkcie informacyjnym.

Oczywiście nad bezpieczeństwem widzów dbać będzie zespół obsługi medycznej, co roku są to bardzo oddane i pomocne osoby.

Bilety na OFF Festival można kupować przez internet – czekają na Was na stronie www.offsklep.pl

Zachęcamy do udziału w festiwalu, naszym zdaniem jest to jedna z najbardziej przyjaznych imprez muzycznych odbywających się latem na terenie naszego kraju.

Więcej na off-festival.pl

OFF Festival – w stronę standardów dostępności

Najnowszy numer

WóTeZet 95

Pobierz plik PDF

Archiwum >