WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

2-05-2017

OFF FESTIVAL 2017 – święto fanów muzycznej alternatywy coraz bliżej!

„W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach, urokliwym miejscu, w którym odbywa się OFF, w ub. r. zjawiło się sporo osób z widoczną niepełnosprawnością. Oczywiście nie możemy mówić o porównywalnych liczbach choćby z takim Open’erem czy czeskim festiwalem Colours of Ostrava, jednak w 2016 roku do Katowic zjechało dużo fanów i fanek alternatywnej muzyki, z różnymi niepełnosprawnościami. Część z nich nocowała na położonym nieopodal terenu festiwalu polu namiotowym, co zważając na ulewę przechodzącą nad Katowicami w pierwszym dniu festiwalu mogło powodować obawę o komfort spania pod namiotem – jednak po rozmowach z organizatorami oraz samymi festiwalowiczami/czkami byliśmy spokojni. „Trochę deszczu jeszcze nikomu nie zaszkodziło” – pół żartem, pół serio wspominała ulewę Kasia, poruszająca się na wózku, uśmiechnięta dziewczyna. Spotkaliśmy ją w pierwszym dniu Offa, chwilę po wejściu na teren festiwalu. „Jestem tu dopiero pół godziny, ale już mogę pochwalić postawę panów z ochrony, dbających o to, żeby z toalety przystosowanej do potrzeb osób poruszających się z pomocą wózka, korzystały faktycznie takie osoby. To świetna sprawa!” – podsumowała.”

Tak o poprzedniej edycji OFF Festiwalu pisaliśmy w 54 numerze „WóTeZetu”.

Jak będzie w tym roku? Zakładamy, że do urokliwych Katowic znów przyjedzie sporo osób z niepełnosprawnościami, wielbiących alternatywną muzykę z różnych części świata.
Kogo zobaczymy w Dolinie Trzech Stawów między 4 a 6 sierpnia?
Na pewno tłumy widzów przyciągnie główna gwiazda tegorocznej edycji, charyzmatyczna PJ Harvey, która podczas wyjątkowych koncertów potrafi wprawić publiczność w prawdziwe emocjonalne uniesienia.
Fanów i fanki mocnych dźwięków zapewne zachwycą występy Shellac oraz Swans. Ambitny hip hop reprezentuje silna ekipa z Talib Kweli Live i rodzimym PRO8l3M na czele.
Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, które dla festiwalowiczów przygotowali organizatorzy – TUTAJ pełen zestaw dotychczas ogłoszonych artystów, którzy uświetnią tegoroczną edycję OFF Festivalu.
Szczególnie zachęcamy do skorzystania z akcji OFF BEZ BARIER, dzięki której osoby z niepełnosprawnościami będą mogły skorzystać z platform ustawionych pod głównymi scenami. Dla opiekunów/asystentów osób z widoczną niepełnosprawnością wstęp na imprezę jest darmowy.

Szczegóły, w tym informacja o biletach znajdziecie na stronie www.off-festival.pl
Nasza redakcja od wielu lat uczestniczy w offowych wydarzeniach i zapewniamy Was, że na początku sierpnia warto pojawić się w Katowicach.
Do zobaczenia!

OFF FESTIVAL 2017 – święto fanów muzycznej alternatywy coraz bliżej!

Najnowszy numer

WóTeZet 96

Pobierz plik PDF

Archiwum >