WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

6-04-2019

Nowy wydawca, kolejne numery czasopisma już niedługo!

Drodzy i Drogie.

Jest nam bardzo miło poinformować, że po dłuuuuugim milczeniu wracamy do Was z WóTeZetem! Trochę zmian za nami – przede wszystkim zmienił się wydawca czasopisma. Bardzo dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących w Poznaniu za ponad 13 lat wspaniałej współpracy przy tym projekcie.
Od tego roku gazeta wydawana jest przez Fundację Inicjatyw Społecznych MILI LUDZIE. . To młoda i prężnie działająca organizacja pozarządowa, której głównym celem jest przeciwdziałanie przemocy i dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną, niepełnosprawność, pochodzenie etniczne, wyznanie, status ekonomiczny oraz wiek.

Już pod koniec kwietnia ukaże się kolejny numer czasopisma (64!) – liczymy na dalszą owocną współpracę z warsztatami terapii zajęciowej w całej Polsce. Środowisko jest coraz bardziej aktywne, w WTZ-ach dzieje się bardzo ciekawie, zarówno w sferze prowadzonej terapii, włączenia społecznego osób z niepełnosprawnościami, ale także w kwestii współpracy poszczególnych ośrodków (w tym organów je prowadzących), przy konsultacjach społecznych, inicjatywach dotyczących funkcjonowania warsztatów, itp.

Chcielibyśmy, żeby WóTeZet stał się, w bardziej zdecydowany sposób niż dotychczas, platformą wymiany informacji, miejscem, w którym będziemy poruszać tematy być może kontrowersyjne, ale przecież bardzo ważne dla osób związanych z placówkami.

Na łamach gazety nie zabraknie miejsca na prezentację twórczości osób z niepełnosprawnościami. wiecie przecież, że jesteśmy wielkimi fanami i fankami prac plastycznych powstających w pracowniach terapii zajęciowej.
Oczywiście – dobre wydawnictwo jest nie do końca dobre bez interakcji z czytelnikami i czytelniczkami. Możecie pisać do nas maile (redakcja@wotezet.pl), prywatne wiadomości na facebooku (facebook.com/wotezet).

Jeżeli macie ochotę/potrzebę podzielić się z innymi czytelnikami i czytelniczkami informacjami o wydarzeniach, organizowanych przez WTZ – nie krępujcie się, istnieje duża szansa, że je opublikujemy!

WóTeZet z chęcią obejmować będzie patronaty medialne nad wydarzeniami, konferencjami, koncertami, itp. Wystarczy do nas napisać :)

Dalsze wydawanie czasopisma jest możliwe dzięki współfinansowaniu ze środków PFRON.

Bardzo dziękujemy!

Z wiosennymi pozdrowieniami.

Redakcja WóTezetu

Nowy wydawca, kolejne numery czasopisma już niedługo!

Najnowszy numer

WóTeZet 96

Pobierz plik PDF

Archiwum >