WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

9-06-2013

Festiwalowy sezon 2013 (cz.II) – Festiwal Malta

Kolejny wydarzeniem, na które Was zapraszamy to, zbliżający się coraz większymi krokami, Festiwal Malta 2013. Dla wielu miłośników teatru, kina, tańca, sztuk wizualnych czy muzyki, jest to najważniejsza impreza tego lata na kulturalnej mapie naszego kraju.

W tym roku motywem przewodnim Festiwalu (idiomem) jest relacja Człowiek – maszyna (Oh Man, Oh machine). Jak pisze kurator Idiomu, Romeo Castellucci:

Maszyny wkroczyły dziś w życie człowieka dosłownie. W niektórych przypadkach są w nim samym, w środku, po raz pierwszy w historii determinując jego nagie życie, redefiniując pojęcie śmierci, wpisując życie człowieka w to, co Foucault nazwał biopolityką. Celem Idiomu nie jest jednak stereotypowa krytyka maszyny, tym bardziej że sam ten tekst może zaistnieć dzięki całej serii urządzeń, począwszy od komputera, na którym piszę te słowa.

Szczegółowy program wszystkich imprez – przedstawień teatralnych, koncertów muzycznych, pokazów filmowych, warsztatów i spotkań znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu www.mata-festival.pl. Z naprawdę bogatego programu imprezy każdy wybierze coś dla siebie. Polecamy zarówno teatralne eksperymenty kolektywu artystycznego Needcompany, jak i premierowe przedstawienie Teatru 8 Dnia pt. „Ceglorz (skojarzenie z poznańskimi zakładami im. H. Cegielskiego nieprzypadkowe). Muzycznie na tegorocznej Malcie znajdziemy kilka perełek. 28 czerwca w budynku Starej Gazowni w Poznaniu z wyjątkowym koncertem (3D!!!) wystąpi legendarna grupa Kraftwerk. Na zakończenie festiwalu na Pl. Marka (teren Międzynarodowych Targów Poznańskich) zagrają Atoms for Peace, zespół, w którego składzie znajdziemy Thom’a Yorke z Radiohead, czy basistę Flea z Red Hot Chilli Peppers. Ich występ poprzedzi (po raz pierwszy w Polsce) amerykańska wokalistka Cat Power. Szykuje się prawdziwa uczta kulturalna!

Nasza redakcja włączyła się w akcję informacyjną, mającą promować udział osób z różnymi dysfunkcjami w Festiwalu. W związku z tym przekazujemy informację na temat dostępności wszystkich przestrzeni festiwalowych dla osób z niepełnosprawnościami:

 • Pl. Wolności – dostępny
 • Dziedziniec Szkoły Baletowej – dostępny
 • Aula Artis (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa przy ul. Kutrzeby) – dostępna
 • Teatr Nowy (wszystkie 3 sceny, ul. Dąbrowskiego 5) – dostępny
 • Stary Browar Słodownia (winda w nowej części Starego Browaru) – dostępny
 • Sala AWF (Droga Dębińska) – dostępna – Stara Rzeźnia (ul. Garbary) – dostępna
 • Pawilon Nowa Gazownia (ul. Ewangelicka 1) – dostępny
 • Sala POSIR (ul. Chwiałkowskiego 34) – dostępna
 • CK Zamek – sala prób, sala wielka, kino pałacowe (winda od strony ul. Św. Marcin) – dostępny
 • Hala W7 (Zakłady Cegielskiego) – dostępna
 • Teatr Polski – dostępny
 • MTP, Plac Marka (specjalna strefa dla osób z niepełnosprawnościami podczas koncertu Atoms for Peace) – dostępny
 • Stara Gazownia (specjalna strefa dla osób z niepełnosprawnościami podczas koncertu zespołu Kraftwerk) – dostępny

Bariery można napotkać w jednym obiekcie, który jest udostępniany na wydarzenia festiwalowe: jest to Ośrodek Teatralny Maski (DS Hanka, przy al. Niepodległości). Przeszkodą mogą być podwyższenie przed wejściem i kilka schodków w obiekcie.

Bilety na poszczególne wydarzenia można kupować za pośrednictwem stron www.eventim.pl oraz www.malta-festival.pl

Festiwalowy sezon 2013 (cz.II) – Festiwal Malta

Najnowszy numer

WóTeZet 95

Pobierz plik PDF

Archiwum >