WóTeZet

Magazyn Ośrodków Terapii Zajęciowej

28-06-2016

Festiwalowe wydarzenia lata 2016 – OFF FESTIVAL!

Część naszej redakcji aktualnie przebywa na Open’er Festival w Gdyni. Zbieramy opinie widzów z różnymi dysfunkcjami, jednocześnie przyglądamy się rozwiązaniom wdrażanym przez organizatorów, korzystnym dla widzów z niepełnosprawnościami.O efektach naszej pracy przeczytacie już wkrótce na naszych łamach, a także na stronie internetowej.

Sezon festiwalowy w pełni, rozpoczynamy prezentację wydarzeń, w których organizatorzy starają się udostępnić imprezę dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

W dniach 5-7 sierpnia po raz kolejny w Katowicach odbędzie się OFF Festival, święto fanów i fanek muzyki alternatywnej. Na kilku scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów z Polski i z innych krajów, i zapewne każdy w proponowanym zestawie artystów znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie OFF-a, my jednak z zainteresowaniem przyglądamy się idei „OFF bez barier”.

Organizatorzy festiwalu chcą zapewnić osobom z niepełnosprawnościami wygodny i przyjemy pobyt na OFFie oraz dostęp do festiwalowych wydarzeń.

Na terenie festiwalu, pod scenami Główną i Leśną przygotowane będą specjalne platformy dla osób na wózkach inwalidzkich. Ich dokładną lokalizację możecie sprawdzić na mapie.

Psy-przewodnicy osób niewidomych mogą przebywać z nimi na terenie festiwalu i pola namiotowego.

Wzorem lat ubiegłych osoby z niepełnosprawnościami, bawiące się na imprezie, będą mogły skorzystać z pomocy offowej załogi. Serdecznie zapraszamy na tegorocznego Offa – karnety i bilety jednodniowe możecie nabyć choćby na stronie offsklep.pl

Festiwalowe wydarzenia lata 2016 – OFF FESTIVAL!

Najnowszy numer

WóTeZet 95

Pobierz plik PDF

Archiwum >